Деймиън Лилард избухна с 50 точки за победата на Портланд (видео)

Гардът на Портланд Трейл Блейзърс Деймиън Лилард реализира 50 точки в рамките на едва 29 минути за победата със 118:100 при визитата на Сакраменто Кингс в пореден двубой от редновния сезон на Националната Баскетболна Асоциация.

Лилард реализира 8 пъти от тройката, като направи и 6 асистенции, за да помогне на тима си да се откъсне напред с 23 точки в началото на последната четвърт. Морис Харкълс вкара още 15 точки за гостите, докато за „Кралете“, които бяха равностойни на съперника си само през първото полувреме, с 19 точки завърши центърът Уили Коули-Щайн.

В друг двубой от тази нощ, Кайл Корвър отбеляза 30 точки за пръв път от 10 години насам, а с новата си визия Кливланд Кавалиърс се наложи като гост над Атланта Хоукс със 123:107. „Кавалерите“ нямаха възможност да използват нито едно от четирите си нови попълнения, но въпреки това, показаха отлична игра и успяха да решат мача в третата четвърт, която спечелиха с 36:26.

Звездата на Кавалиърс Леброн Джеймс отново бе на ниво и приключи с „трипъл-дабъл“ - 22 точки, 12 борби и 19 асистенции, Джеф Грийн реализира 24 точки от пейката, а младата турска звезда Джеди Осман, който записа първия си мач като титуляр в НБА, приключи с 16 точки, 6 борби, 5 асистенции и 3 откраднати топки.

За Атланта Денис Шрьодер бе най-резултатен с 25 точки, а Ториън Принс вкара още 15 точки.