Фенербахче с протоколна победа в Евролигата (видео)

Отборът на Фенербахче записа победа №13 в редовния сезон на Евролигата, след като се наложи над гостуващия отбор на Брозе Бамберг със 77:69 (16:13; 26:19; 19:16; 16:21) в двубой от XXII кръг на най-аеторитетния клубен турнир на Стария континент.

Ян Весели бе над всички в селекцията на южните ни съседи – 26 точки и 11 борби, а Марко Гудурич приключи с 10 точки.

Деян Мюсли вкара 18 точки за гостите от Германия, а Даниел Хакет и Рики Хикман добавиха съответно по 11 и 10 точки.

„Фенерите“ контролираха изцяло събитията на терена, като най-голямата им преднина в мача бе 17 точки за 52:35 в средата на третата четвърт. Оттук до края турците отстъпиха инициативата на Брозе, като германицте съумяха да намалят пасива си до осем точки при пет минути до финалната сирена, но силте им не стигнаха за нещо повече и победата остана в Истанбул – 77:69.

След изиграването на срещите от кръга Фенербахче заема 3-а позиция с баланс от 15 победи и 7 загуби, а Брозе Бамберг е на 13-а позиция с актив от 8 победи и 14 загуби.