Ван Перси отново къса мрежи в Холандия

Завърналият се във Фейенорд през зимата Робин ван Перси отбеляза първия си гол в Ередивизие при победата с 3:0 над Грьонинген от програмата на 22-ия кръг. Това беше четвърти мач за Ван Перси в холандското първенство, като в първите три той не успя да се разпише.

Двубоят премина изцяло под диктовката на Фейенорд, като гостите бяха равностойни само в началото на срещата. След 0:0 презз първото полувреме, Фейенорд натисна здраво своя съперник през втората част и откри резултата в 52-ата минута, когато се разписа Йенс Тоорнстра с удар от въздуха при четвъртия си опит да порази вратата.

В 72-ата минута Фейенорд подпечата победата си с гол на десния бранител Джери Сен Жюст, който прониза вратата на Грьонинген с удар отблизо, макар и вратарят на Грьонинген да успя да играе с топката.

Влезлият като резерва на мястото на Тоорнстра Ван Перси довърши съперника със страхотен гол 12 минути преди края.

В друг мач от кръга днес Ден Хааг победи Витес с 1:0. В класирането води ПСВ Айндховен с 58 точки, а Фейенорд е четвърти с 39.