Брюж победи Стандард в зрелище за Купата на Белгия, но гостите ликуваха

Отборите на Брюж и Стандард (Лиеж) сътвориха истинско зрелище помежду си в реванша от 1/2-финала за Купата на Белгия. Двубоят на стадион “Ян Брейдел” завърши 3:2 в полза на домакините, но този резултат бе добре дошъл за гостите, тъй като те бяха спечелили първия мач с 4:1 и с общ резултат 6:4 си осигуриха класиране на финал.

Стандард поведе още в 4-ата минута с гол на Орландо Са, но това не отчая домакините, които се хвърлиха в атака и успяха да направят обрат до 2:1 с попадения на Ванакен в 41-ата и Диаби в 62-ата минута.

В 71-ата минута обаче Емонд вкара втори гол за тима от Лиеж, което до голяма степен предреши изхода на сблъсъка, тъй като Брюж вече се нуждаеше от цели 4 попадения, за да стигне до крайния успех.

Домакините вкараха един гол чрез Класи в 75-ата минута, за да стигнат поне до почетна победа, но силите им не стигнаха за нищо повече.

Така Стандард (Лиеж) си осигури класиране на финал, където ще се изправи срещу Генк.