Галатасарай изхвърли Коняспор за Купата на Турция

Турският гранд Галатасарай се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на Турция, след като разгроми у дома в Истанбул Коняспор с 4:1 в реванша от 1/4-финалите. Първият мач между двата тима преди седмица завърши 2:2.

Гостите имаха някакви надежди, които се увеличиха, след като Фофана откри резултата след асистенция на Самуел Ето'о в 14-ата минута. Точно три минути обаче продължи радостта на Коняспор, тъй като Азис изравни набързо.

С два гола на френския нападател Бафетимби Гомис в 52-ата и 88-ата минута Галатасарай си осигури комфортен аванс, а в добавеното време Родригес оформи крайното 4:1. Съперник на Галатасарай в полуфинала ще бъде тимът на Акхисар Беледие.