Изящен гол на Бербо не стигна за победа на Керала (видео)

Българският нападател Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за Керала Бластърс при днешното гостуване на Атлетико де Колката в мач от индийското първенство, завършил 2:2. Керала поведе с 2:1 след красиво попадение от въздуха на Бербо в 56-ата минута, но след това резултатът беше изравнен. Нашият футболист се завърна в стартовия състав, след като лекуваше контузия в последните седмици и остана на терена до 80-ата минута. Знаменитият българин вече има попадения в родната "А" група, германската Бундеслига, английската Висша лига, френската Лига 1, гръцката елитна дивизия и индийското първенство.

"Жълтата армия" започна по-силно. Българският футболист действаше подчертано в халфовата линия, давайки тон на атаките на гостите. Любопитното е, че Бербо дори не влизаше в наказателното поле при корнер в полза на своите, а изчакваше топката от задна позиция. Първата добра възможност се откри пред домакините след корнер, но топката прелетя малко над гредата. В 18-ата отново "замириса" на гол пред вратата на Керала, но след удар с глава на Патърсън топката пак мина прекалено високо. В 20-ата централният нападател на Атлетико Патърсън беше най-отлична позиция, но от седем метра не успя да уцели добре топката.

В 33-ата гостите откриха резултата. След центриране отляво Балдвинсон засече с глава на втора греда, топката рикошира в главата на бранител и влезе в мрежата - 0:1. Пет минути по-късно домакините изравниха. Бербатов очакваше топката пред наказателното поле, но пасът се оказа неточен и беше пресечен. Последва удар от 18 метра на Райън Тейлър, топката рикошира и влетя в мрежата за 1:1.

Момчетата на Дейвид Джеймс започнаха по-силно и втората част. В 49-ата Балдвинсон беше оставен сам и стреля с глава - в ръцете на вратаря. В 56-ата Бербатов реализира превъзходен гол с първия си удар в срещата, а може би и с първото си по-сериозно включване към завършващата фаза на атаката. Отбитата топка дойде много удобна за Митко, който шутира от воле от дъгата на наказателното поле, пращайки неспасяемо кълбото в десния долен ъгъл - 2:1 за Керала.

Само четири минути по-късно Бербатов беше в отлична позиция да вкара нов гол, но не получи топката от свой съотборник. В 75-ата минута Торп засече центриране отдясно и с глава изравни резултата - 2:2. В 80-ата Дейвид Джеймс извади българина. До края Керала изпусна да вкара победен гол, като в едно от положенията останаха и съмнения за дузпа.

Бластърс ще се борят за място в плейофите в оставащите двубои до края на редовния сезон.