Мюлер прекърши Сепи в София

Поставеният под №3 в основната схема Жил Мюлер се класира за четвъртфиналите на Sofia Open. Левичарят от Люксембург записа трудна победа над Андреас Сепи (Италия) с 4:6, 7:6 (5), 7:6 (2) и се поздрави с четвърти пореден успех над този опонент (4-3).

Двамата ветерани изиграха страхотен двубой, който продължи повече от два часа и половина. Сепи има за какво да съжалява, тъй като водеше със сет и пробив във втория, но не успя да задържи аванса си и в крайна сметка допусна опонентът му да направи обрат.

Sofia Open 2018 - Андреас Сепи - Жил Мюлер@@@
Един пробив на сметката на италианеца се оказа напълно достатъчен, за да бъде решен първият сет. През втората част тенисистът от Болцано проби още в откриващия гейм, но Мюлер веднага отговори и изравни.  От този момент третият в схемата вдигна нивото на играта си. В осмия гейм люксембургецът имаше четири точки за нов брейк, но Сепи ги спаси до една. В крайна сметка се стигна до тайбрек. В него левичарят поведе с 6:3 точки и изравни частите при третата си възможност.

Във финалния сет двамата сервираха на изключително ниво и бързо печелеха подаванията си. Логично се стигна до нов тайбрек, в който Мюлер се наложи със 7:2 точки.

Мюлер приключи двубоя с 23 аса и за трети пореден път е четвъртфиналист в София. В спор за място на полуфиналите левичарят ще се изправи срещу Мариус Копил (Румъния), който надигра Блаж Кавчич (Словения) с 6:2, 6:2.

В друг двубой от втория кръг германският левичар Максимилиан Мартерер отстрани №7 в схемата Жоао Соуса от Португалия със 7:5, 7:6 (6). Следващият съперник на Мартерер е босненецът Мирза Башич, който започна надпреварата от квалификациите.