Рециталът на Петев в Кипър продължава, Омония "сгази" и Анортозис след драма (видео)

Рециталът на Ивайло Петев на Острова на Афродита продължава. Българският специалист, който в средата на декември пое “на пожар” закъсалия гранд Омония (Никозия), не спира да трупа победа след победа. Късно снощи, в двубой от 23-ия кръг на местната Първа дивизия, 20-кратният шампион на Кипър спечели по крайно драматичен начин с 2:1 като гост дербито с Анортозис.

Момчетата на Петев направиха впечатляващ обрат и в рамките на само 5 минути изковаха ценната победа срещу гранда от Фамагуста. След нулево първо полувреме на “Антонис Пападополус” в Ларнака Секу Сисе откри резултата в полза на Анортозис. С два кой от кой по-красиви голове с глава на Мат Дербишър - в 85-ата минута и в даденото от главния съдия продължение, Омония стигна до поредния си впечатляващ успех под ръководството на родния специалист.

С новите три точки Омония събра 41 в актива си и продължи победната си серия. Тимът отдавна си гарантира място в Топ 6, каквата бе поставената пред Ивайло Петев основна цел. Нещо повече, бившият национален селекционер пое тима с едва 19 точки след 14 изиграни срещи, като за по-малко от два месеца спечели цели 22 и изстреля отбора в зоната на шампионския плейоф.

Двукратният шампион на България с Лудогорец е в серия от три поредни победи, като общо на сметката си има седем успеха, едно равенство и една загуба при голова разлика 24:9. Единственото поражение до момента - с минималното 0:1 като гост на Аполон (Лимасол), дойде в средата на януари, като любопитното е, че тъй като това бе отложен мач от есенния дял на шампионата, Петев нямаше право да използва новопривлечените играчи. Сред тях бе и националният вратар Николай Михайлов, който се възстановява от контузия.