ПСВ отново не сбърка, Хунтелаар герой за Аякс (видео)

Водачът в холандската Ередивизие ПСВ Айндховен постигна шеста поредна победа. Този път тимът на Филип Коку се наложи с минималното 1:0 у дома срещу Екселсиор. Точен за “филипсите” беше Ървинг Лозано след техничен пас с пета на Люк Де Йонг.

ПСВ има аванс от 7 точки пред Аякс, който спечели с 4:2 гостуването си на Рода. Във втори пореден мач грандът от Амстердам се озова в ролята на догонващ, но въпреки това стигна до победата. Симон Густафсон даде преднина на Рода в 3-ата минута, но Дони ван де Беек изравни в 12-ата, а Хаким Зиеш (25’) обърна резултата в полза на Аякс.
Другите две попадения за гостите бяха дело на ветерана Клаас-Ян Хунтелаар, а за Рода се разписа Йорн Ванкамп.

Третият в класирането АЗ Алкмаар разгроми с 4:0 Твенте. Бившият отбор на Николай Михайлов игра с човек по-малко в последните 20 минути заради червен картон на Кристиан Куевас, а три от головете паднаха след това.

Един от отборите на дъното - НАК Бреда, записа още по-убедителна победа: 6:1 срещу Хераклес. Утрехт надви с 1:0 последния Спарта (Ротердам), а Вилем II след домакински успех с 3:0 срещу ВВВ Венло.

Утре са последните мачове от 22-ия кръг. Ден Хааг приема Витес, а шампионът Фейенорд е домакин на Грьонинген. При победа, грандът от Ротердам ще се изравни с Цволе на 4-ото място.