Силно завръщане на Жоро Миланов - 4 асистенции и победа със 7:0 (видео)

Възстановеният от контузия Георги Миланов изигра много силен мач за ЦСКА (Москва) по време на подготвителния лагер в Кампоамор. Срещу испанския аматьорски Торевеха “армейците” се наложиха със 7:0, а Миланов асистира за 4 от попаденията.

Старши треньорът на руския гранд Виктор Гончаренко заложи предимно на по-млади футболисти, а от по-опитните в състава освен Миланов бяха защитникът Кирил Набабкин и централният нападател Аарон Оланаре. Нигериецът и Фьодор Чалов вкараха по три гола, един добави Виталий Жиронкин.

Още в 12-ата минута Георги Миланов центрира от корнер и Оланаре откри резултата. В началото на второто полувреме българският национал подаде на Оланаре на празна врата за 2:0. Родният халф се отчете с асистенции и за два от головете на Чалов.

След мача Гончаренко похвали доброто взаимодействие между футболистите в офанзивен план. Следващата проверка на ЦСКА е срещу Цървена звезда в Белград на 13 февруари.

Миланов още не е подписал нов договор с клуба. Неговото желание е да остане в ЦСКА, но не е изключено след края на сезона да продължи кариерата си в Западна Европа. Наскоро той се обвърза с един от водещите футболни агенти Пини Захави.

"Мина доста време, откакто играх за последно, но съм щастлив, че се завърнах с победа", написа в Instagram Миланов след контролата в Испания.

ЦСКА (М) - ТОРЕВЕХА 7:0