Без изненада: Севиля срази палача на Реал Мадрид и е на финал (видео)

Отборът на Севиля е първият финалист в турнира за Купата на краля. Андалусийци се наложиха с 2:0 над Леганес и в спора за трофея ще се изправят срещу победителя от двойката Валенсия - Барселона. Головете за тима на Винченцо Монтела вкараха Хоакин Корея в 15-ата минута и Франко Васкес в самия край на редовното време.

Леганес поднесе голямата изненада в четвъртфиналната фаза, когато елиминира Реал Мадрид, при това с победа насред “Сантиаго Бернабеу”. Днес обаче момчетата на Асиер Гаритано не създадоха почти никакви проблеми на Севиля, а ранният гол допълнително успокои домакините.

Севиля спечели купата за последно през 2010 година, когато победи Атлетико Мадрид. Сега финалът ще се играе на новия стадион на “дюшекчиите” Wanda Metropolitano" на 21 април.

Първият мач преди седмица завърши 1:1 и севилци знаеха, че срещу себе си ще имат съперник, който не се притеснява да играе на чужд терен. Двубоят на "Рамон Санчес Писхуан" започна с опасни флангови атаки и към двете врати. Гостите дори бяха по-активни, а в защитата на Севиля цареше необясним хаос.

В 15-ата минута обаче никой не успя да попречи на Луис Муриел да пробие по аутлинията и да подаде на Хоакин Корея, за когото бе лесно да открие резултата. Домакините хитро се прибраха и оставиха инициативата на Леганес, разчитайки да решат всичко с контраатаки.

В 40-ата минута Муриел напредна и върна топката към Банега, но след неговия изстрел защитник на Леганес изчисти малко пред голлинията. В самия край на полувремето Серхио Ескудеро отправи прехвърлящ удар с глава, но отново бранител в зелено се намеси и свърши работата на вратаря Нерео Шампейн.

През втората част Леганес все по-рядко атакуваше опасно. Малкото напрегнати моменти за Серхио Рико дойдоха след статични положения, но стражът на Севиля се справи с тях. След час игра Муриел се откъсна и малко пред наказателното поле беше задържан от футболист на гостите, но реферът Хавиер Естрада Фернандес не отсъди нарушение. Малко след това Шампейн спаси силен удар на Пабло Сарабия.

Севиля нито за миг не даде на гостите, че могат да се доберат до изравнителен гол. В 89-ата минута Франко Васкес се пребори с бранител на Леганес и с мощен шут заби топката под гредата за крайното 2:0.