Тотнъм не даде шанс на сензацията от Лига 2 (видео)

Преди две седмици Тотнъм едва се спаси от срамно отпадане от четвъртодивизионния Нюпорт Каунти още в 3-ия кръг на ФА Къп. Тогава късен гол на Хари Кейн осигури на "шпорите" преиграване на "Уембли", в което разликата в класите си пролича много бързо. Пред около 40 000 по трибуните, една пета от които  фенове на гостите, отборът на Маурисио Почетино се наложи с 2:0 и в следващата фаза на състезанието ще срещне Рочдейл.

Автогол на Дан Бътлър в 26-ата минута улесни задачата на Тотнъм, а малко по-късно се разписа и Ерик Ламела. След почивката домакините направиха половин дузна пропуски от чисти позиции, а дълбоко в добавеното време вратарят на Тотнъм Мишел Ворм попречи на Нюпорт да стигне до почетно попадение.

За Почетино това бе мач №200 начело на "шпорите" и той заложи на достатъчно силен състав, но все пак остави на пейката звездите Хари Кейн, Кристиан Ериксен и Дел Али. Последните двама обаче се появиха в игра през второто полувреме.

Сон Хюн-Мин пропиля първата голова възможност, стреляйки над вратата. До средата на първата част гостите се отбраняваха сравнително успешно, но след това Тотнъм трайно се наставни в противниковата половина и започна с лекота да създава положения.

В 26-ата минута Серж Орие центрира, топката рикошира в Бътлър и излъга стража на гостите Джо Дей, който само проследи пътя й към вратата. Веднага след гола Дей спаси опасни удари на Ламела и Сон Хюн-Мин, но в 34-ата минута комбинация между двамата доведе до ново попадение за домакините. Кореецът подаде на аржентинското крило и той технично стреля по диагонала, разписвайки се за пръв път от началото на сезона.

През второто полувреме темпото на игра спадна, но Тотнъм отново създаде доста опасни атаки. С пропуски се отличиха Фернандо Йоренте и Ламела, а влезлият като резерва Ериксен стреля покрай гредата от удобна позиция. Деле Али също се появи на терена и скоро след това бе изведен очи в очи с вратаря от Ериксен, но уцели напречната греда.

В самия край на срещата Педрейг Амънд можеше да зарадва привържениците на Нюпорт Каунти, но бе спрян от Ворм.

Следващият мач на "шпорите" е дербито на Северен Лондон срещу Арсенал на 10 февруари.