Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Жоро Костадинов и Макаби (Х) изпуснаха аванс от два гола, но надеждата остава (видео)

Георги Костадинов игра цял мач за Макаби (Хайфа) при драматичното равенство 2:2 срещу Апоел (Хайфа) от 1/4-финалите за Купата на Израел. Тимът на българина поведе с 2:0 в първия четвърт час, но допусна изравняване след почивката и го чака тежък реванш.

Никита Рукавиця откри резултата в 10-ата минута след грешка на вратаря на Апоел, който изпусна топката. Тя отиде на крака на бившия нападател на Херта (Берлин) и за него не бе проблем да я насочи в мрежата. В 14-ата минута атака на домакините по дсния фланг завърши с центриране към Синтайеху Салалич и той технично копна топката над стража на Апоел.

След почивката Макаби изпусна инициативата и наказанието не закъсня. В 57-ата минута Алон Тургеман върна едно попадение, а в 76-ата румънецът Габриел Тамаш с бомбен шут от фаул изравни.

Реваншът е на 1 март. Макаби ще хвърли всички сили да спечели купата, след като вече елиминира Апоел (Тел Авив) и Макаби (Тел Авив). В първенството отборът на Костадинов се представя много зле и е едва на 10-о място.