Байерн вече е на крачка от финал (видео)

С лекота Байерн (Мюнхен) елиминира третодивизионния Падерборн 07 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия. Баварците надделяха с 6:0 като гости и вече очакват следващия си съперник.

Кингсли Коман (19’), Роберт Левандовски (25’) и Йошуа Кимих (42’) решиха всичко още преди почивката, а след това точни бяха Корентен Толисо (55’) и Ариен Робен (86’,88’). Единственото притеснение в щаба на шампионите e свързано с травмата на Томас Мюлер, който беше принуден да напусне след около половин час игра.

За безпроблемния успех на Байерн помогна и откритата игра на съперника, който по принцип е лидер в Трета лига. Домакините изобщо не се уплашиха от именития си опонент и търсеха начин да вкарат гол. Веднъж те удариха греда, а и направиха пропуск на празна врата, но всичко това вече беше при 0:4. Техен гол пък не беше зачетен още при 0:0, след като съдиите прецениха, че е имало засада.

За тима на Юп Хайнкес това беше възможно най-лекия съперник при жребия, като късметът най-накрая се усмихна на баварците, тъй като преди това те последователно трябваше да гостуват на РБ (Лайпциг) и Борусия (Дортмунд).

Жером Боатенг и Хавиер Мартинес пропускат срещата заради здравословни проблеми, но всички останали звезди бяха на линия. Треньорът подходи отговорно и не заложи на резерви.

Двубоят беше специален, защото на него за първи път в турнира трябваше да бъде използвана видеотехнологията VAR, с която се разглеждат спорните моменти. До влизането й в употреба обаче така и не се стигна във важния момент в началото на срещата при незачетения гол за Падерборн.

Байерн пропусна да поведе още в 3-ата минута, когато вратарят на домакините спаси удар с глава на Левандовски.

Изненадващо след това футболистите на Падерборн погледнаха смело напред и в 8-ата минута Марлон Ритер успя да вкара гол, но съдиите прецениха, че е имало засада. Това обаче беше много спорно.

В 15-ата минута Левандовски остана недоволен от решение на рефера да спре негова атака за нарушение. На повторенията се видя, че такова по-скоро нямаше.

Секунди след това Ариен Робен подходи несериозно в опита си да центрира и провали отлична атака на Байерн.

В 19-ата минута обаче нищо не можеше да спаси домакините и Коман откри резултата. При атаката контузия получи Томас Мюлер, като малко след това напусна игра.

В 25-ата Левандовски удвои след асистенция на Коман, а три минути преди почивката Кимих направи 3:0 след измъкване от засадата.

Байерн продължи с головете и след почивката, като десет минути след нея се разписа Толисо.

В 56-ата Бен Цолински нацели страничната греда на вратата на Свен Улрайх.

След това Филип Тийтц не съумя да реализира на празна врата след наиван грешка на Никлас Зюле.

В заключителните минути Робен добади два гола.

В другите четвъртфинали двойките са Байер (Леверкузен) - Вердер (Бремен), Айнтрахт (Франкфурт) - Майнц 05 и Шалке 04 - Волфсбург.

0:6 Робен (88)

Спечели VIP пропуск и виж на живо Купата на FIFA на 14.02 в Парадайс център. Участвай тук!