Ники Николов и Белогорие със страхотен обрат срещу Факел в Русия

Волейболният гранд Белогорие (Белгород), където играе националът Николай Николов записа 19-а победа в Суперлигата на Русия. Волейболистите на Белогорие направиха страхотен обрат и надделяха като гости на Факел (Новий Уренгой), воден от бившият селекционер на България Камило Плачи, с 3:2 (25:16, 23:25, 19:25, 26:24, 15:12) в голямото дерби на 22-ия кръг на шампионата.

Така Ники Николов и компания остана на второ място във временното класиране с 53 точки след 19 победи и 4 загуби. Факел продължава да е 3-и с 46 точки след 15 победи и 7 загуби. В следващия 23-и кръг Белогорие ще е гост на коравия тим на Кузбас (Кемерово). Срещата е в четвъртък (8 февруари) от 14,00 часа българско време.

Ники Николов започна като титуляр за Белогорие, но бе сменен в третия гейм от Руслан Ханипов. Българинът не бе на познатото си високо ниво и се отчете с едва 3 точки (1 блок). За гранда от Белгород звездата Дмитрий Мусерский (4 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака) и Ян Ерещенко (2 блока, 2 аса, 42% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане) бяха най-полезни с по 15 точки за победата. За тима на Факел Егор Клюка заби 18 точки (2 аса, 39% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане), а Дмитрий Волков добави още 15 точки (2 аса, 34% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане), но и това не бе достатъчно за успех.