Нов гол на Преслав Боруков за втория отбор на Шефилд Уензди, този път в градското дерби

Българският нападател Преслав Боруков отново вкара гол за втория отбор на Шефилд Уензди, като този път оформи крайното 2:0 при успеха над градския съперник Шефилд Юнайтед. Боруков се появи през второто полувреме на мача и в 66-ата минута с глава оформи крайното 2:0.

След този успех отборът до 23 години на Уензди си върна 1-ото място в Северната
лига на дублиращите отбори, като изпреварва по голова разлика Болтън Уондърърс. И двата отбора са с по 34 точки, следвани от Нотингам Форест с 30 и Хъл Сити с 29.

"Кукумявките" поведоха в резултата в 15-ата минута чрез капитана на тима Джак Стобс, който влезе от дясно в наказателното поле и по диагонала прати топката в мрежата.

В 66-ата минута Стобс проби от дясно и центрира към 17-годишния български таран, който посрещна топката с глава на задна греда и по диагонала я обърна в обратния ъгъл за 2:0. До края на мача Боруков си създаде още две възможности и можеше да увеличи головия си актив.

В 74-ата минута обаче стреля на сантиметри от страничната греда, а 5 преди края ударът му беше слаб и вратарят на Остриетата Хюго Уорхърст улови топката.