Ален Халилович зарадва Лас Палмас с късен гол срещу Малага (видео)

Отборът на Лас Палмас се добра до минимална, но ценна победа с 1:0 в домакинството си на Малага от 22-ия кръг в Примера дивисион. Двубоят бе пряк сблъсък между два от тимовете, борещи се за оцеляването си в елита. Успехът на жълто-сините обаче дойде доста драматично с гол в последната минута на Ален Халилович.

Макар да доминираха в по-голямата част от срещата, играчите на Лас Палмас така и не можеха да намерят верния път към гола. Късметът все пак им се усмихна в последната минута на мача, когато една недобре изчистена топка попадна в Халилович, който я овладя на гърди и от воле я насочи във вратата за крайното 1:0.

Така Лас Памлас събра актив от 17 точки, но остава в опасната зона на 19-ата позиция във временното класиране. Малага пък е на дъното с едва 13 спечелени точки и все повече се приближава до Сегунда дивисион.