Страхил титуляр, Касъмпаша бие (видео)

Българският национал Страхил Попов започна като титуляр и престоя през всичките 90 минути на терена при победата на своя Касъмпаша с 2:0 като домакин на Акхисарспор. И двете попадения в двубоя от 20-ия кръг на турската Суперлига реализира египетският нападател Трезеге (51’ и 90’).

Успехът за тима на родния защитник е изключително важен, тъй като бе постигнат срещу отбор, с който води пряка битка за оцеляване в елита на южната ни съседка. С новите три точки Касъмпаша събра 25 точки в актива си и се отдалечи на четири от днешния си съперник и на седем от Османлъспор, който е първият отбор в зоната на изпадащите.

През този сезон Страхил Попов е несменяем титуляр в редиците на старши треньора Кемал Йоздеш. Десният бек е записал пълни 90 минути във всеки един от 20-те мача до момента, като има на сметката си 1800 минути игра и дори едно попадение - при победата с 3:1 като домакин на Гьозтепе.