Кристъл Палас и Нюкасъл си разделиха точките (видео)

Кристъл Палас се отдалечи на три точки от зоната на изпадащите, след като завърши 1:1 в домакинството си на Нюкасъл. “Свраките” водеха на почивката след попадение на Мохамед Диаме, който засече центриране на Кенеди от ъглов удар. Лука Миливойевич изравни в началото на втората част от дузпа, отсъдена за нарушение на Кларк срещу Бентеке.

Палас започна по-силно и вратарят на гостите Карл Дарлоу трябваше да се намесва след удари за Заха и Бентеке. Попадението на тима на Бенитес бе малко неочаквано на фона на играта. “Свраките” имаха шанс да удвоят аванса си преди почивката, но Хенеси спаси последователни удари на Кенеди и Перес.

След почивката Кристъл Палас имаше предимство и създаде множество положения, но трябваше да се задоволи с един гол и то от дузпа. Миливойевич отбеляза четвърто попадение в последните осем мача.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - НЮКАСЪЛ 1:1
0:1 - Диаме (22)
1:1 - Миливойевич (55-д)