Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Жан-Ерик Верн победи Лотерер след удар помежду им във Формула Е (видео)

Бившият пилот на Торо Росо във Формула 1 Жан-Ерик Верн спечели Гран При на Чили в електрическата Формула и победи съотборника си Андре Лотерер в тима на Techeetah. Това бе първият двоен успех за отбора в цялата четиригодишна история на Формула Е, като дуото зае челните позиции още в първите етапи на състезанието, а на три пъти в заключителната фаза дори стигна до контакт помежду си.

На последното място на подиума се качи Себастиен Буеми от Рено, докато защитаващият титлата си Лукас ди Граси срещна пореден технически проблем от началото на сезон 2017/18 и се оттегли в хода на четвъртия кръг от Формула Е. На четвърта и пета позиция останаха Феликс Розенквист и Сам Бърд, които все още не зачеркват шансовете си за титлата. Финиширалите в топ 5 пък направиха последните три обиколки от състезанието изключително напрегнати.

Още в първата обиколка пък се наложи да излезе кола за сигурност заради Хосе-Мария Лопес с Dragon Racing, който се удари в бариерите на уличното трасе в Сантяго. След прибирането на сейфти кара стартиралият от полпозишън Верн натрупа сериозен аванс. Нелсън Пикет-младши също направи много добър старт и бе решен да се качи на подиума, но колата за сигурността провали обещаващото му начало и той финишира шести.

Това бе и първото състезание във Формула Е, в което бе премахнато минималното време за престой в бокса при смяната на електрическите автомобили. Печелившият от новото правило бе Розенквист, който се сработи най-бързо с екипа си и навакса пет позиции след питстопа.

Тимът на победителя обаче бе глобен с 30 хил. паунда за извършени модификации на предпазните колани. Пилотите обаче не загубиха челните си места.

Сантяго бе 17-ият град в целия свят - домакин на кръг от Формула Е за четирите сезона в шампионата.

В генералното класиране Верн е лидер с актив от 71 точки и преднина от 5 спрямо Розенквист (Mahinda Racing) и с 10 спрямо Сам Бърд (DS Virgin).