Голям мач за шампионите на Италия, Ювентус хвърли ръкавицата на Тотнъм (видео)

Отборът на Ювентус размаза Сасуоло със 7:0 в среща от 23-ия кръг на Серия "А". Играчите на Масимилиано Алегри направиха невероятно шоу в Торино. Попаденията за шампионите на Италия реализираха Алекс Сандро (9), Сами Кедира (24, 28), Миралем Пянич (38) и Гонсало Игуаин (63, 75, 83). Интересен факт е, че това е първият хеттрик на аржентинския национал с “черно-белия” екип.

Този успех идва девет дни преди първия мач от Шампионската лига срещу Тотнъм, който днес гостува на Ливърпул.

Самият двубой започна очаквано с натиск на домакините и логично в 9-ата минута "бианконерите" вкараха първия гол на "Алианц Стейдиъм". В автор на гола се превърна бразилската звезда на тима Алекс Сандро, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с крак матира Консили.

В 24-ата минута Сами Кедира направи резултата 2:0. Халфът засече центриране от корнер. Четири минути по-късно отново германският национал се разписа, след като излезе очи в очи със стража на гостите и технично заби втория си гол в срещата.

Миралем Пянич също показа голмайсторските си качества в 38-ата минута. Босненският национал получи удобна топка на границата на наказателното поле и с бомбен шут не остави никакъв шанс на Андреа Консили. Това бе и последната интересна ситуация за първите 45 минути.

На почивката Макс Алегри направи две промени. Даниеле Ругани и Сами Кедира напуснаха, за да се появят Стефано Стураро и Мехди Бенатия. Италианският специалист направи и трите си смени, след като в средата на първата част Блес Матюиди напусна принудително, а на негово място влезе Клаудио Маркизио.

В 56-ата минута домакините направиха много бърза контраатака, която не доведе до нов гол. Секунди по-късно Алекс Сандо проби отляво и центрира по земя на първата греда, където обаче Гонзало Игуаин не успя да засече кълбото. В 60-ата минута и Федерико Бернардески опита да изненада Консили, но вратарят на Сасуоло улови удара на италианския национал.

Аржентинската звезда Гонсало Игуаин също записа името си сред голмайсторите в 63-ата минута. Звездата на "черно-белите" получи пас от Бернардески, таранът се завъртя с топката и шутира, като не остави никакъв шанс на вратаря на гостите. В 75-ата минута резултатът стана 6:0. Игуаин бе изведен с невероятен пас от Клаудио Маркизио. 30-годишният играч си нагласи топката, излъга технично Консили и мушна кълбото в мрежата на "нероверди".

В 83-ата минута Гонсало Игуаин отново показа защо е един от най-добрите нападатели в света, след като бе изведен отново от Бернардески, стрелецът на "черно-белите" копна технично коженото кълбо над вратаря, за да направи резултата 7:0. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

В следващия кръг Юве гостува на Фиорентина, а Сасуоло приема Каляри.

ЮВЕНТУС - САСУОЛО 7:0