Обедна скука в заснежен Мадрид

Отборите на Хетафе и Леганес направиха 0:0 в малко кастилско дерби от 22-ия кръг на Ла Лига. Срещата се игра при снеговалеж в южното мадридско предградие Хетафе. Момчетата на Пепе Бордалас бяха по-дейни, като изпуснаха да вкарат в началото на второто полувреме. Хета и Лега са съседи в класирането в средата на таблицата.

Първото полувреме беше доста скучновато. Домакините имаха инициативата и търсеха гола, но не създадоха почти нищо интересно. След почивката Хета набързо удари две греди. В 47-ата минута Виторино Антунеш нацели греда след пряк свободен удар. Минута по-късно Иван Куеяр спаси лице в лице с Хорхе Молина. Още минута по-късно Молина нацели напречната греда след изпълнение с глава. В 61-ата Мартин Монтовани се опита да върне към вратаря, но вместо това асистира на Молина. Нападателят обаче не успя да преодолее Пичу Куеяр извън наказателното поле. До края на се случи нищо интересно, освен че снегът се засили.