Един от Евертън излезе победител тази вечер (видео)

С гол две минути преди края РБ (Лайпциг) пребори Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:0 като гост в мач от Бундеслигата, с което се изравни по точки с втория Байер (Леверкузен). Точен в дебюта си беше новото попълнение Адемола Луукман, който само преди няколко дни беше преотстъпен от Евертън. 19-годишният англичанин влезе в игра в 78-ата минута и десет по-късно матира отбраната на домакините с кинжален удар до гредата.

Луукман пристигна в Лайпциг, независимо че мениджърът на “карамелите” Сам Алърдайс не искаше да го пуска. Талантът обаче прецени, че така ще може да играе по-често. И докато по същото време неговите колеги биваха разгромявани от Арсенал в Премиър лийг, тъмнокожият бързак имаше повод да празнува.

Иначе “Борусия Парк” стана арена на битка, в която вратарите надделяваха над нападателите до въпросната 88-ата минута.

За Гладбах това е трето поражение в последните четири мача за първенство и логично тимът е извън шестицата.