Алавес пребори Селта (видео)

Отборът на Алавес продължава да показва силни игра и днес успя да надиграе с 2:1 гостуващия Селта. Алфонсо Педраса (4) и Мунир Ел Хадади (18) се разписаха за радост на “Мендисороса”. Яго Аспас върна едно попадение в 90-ата минута. Тимът на Абелардо Фернандес вече диша по-спокойна над зоната на изпадащите.

Домакините откриха резултата рано-рано. В четвъртата минута Педраса не успя да стреля при първия си опит, Мунир засече топката от малък ъгъл, вратарят някак се справи с помощта и на гредата, но топката попадна у Педраса, който само я чукна на сантиметри от голлинията - 1:0. Баските стигнаха до ново попадение в 18-ата минута. Ибай Гомес центрира ниско от десния фланг, топката продължи чак до втората греда, откъдето Мунир я насочи в мрежата - 2:0. Гостите от “Балаидос” бяха стъписани и реагираха чак в края на полувремето. В 44-ата Брайс Мендес подаде към Неманя Радоя, който намери тялото на Фернандо Пачеко.

След почивката галиският тим опита да отвърне на удара. В 65-ата Пионе Систо пропусна отлична възможност, след като сам срещу вратаря стреля неточно. В 76-ата от Селта имаха сериозни претенции за дузпа срещу Максимилано Гомес, но съдията замълча. В 90-ата "небесносините" отбелязаха почетен гол. Яго Аспас направи рейд фронтално към вратата, мушна топката между краката на Алексис Руано и след това стреля далеч от обсега на вратаря - 2:1. Отиграването беше наистина от най-висока класа, но не стигна и за точка.