Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Двама изгонени, кръв и счупен нос “украсиха” първия мач от Италия (видео)

Сампдория и Торино си размениха по един гол за крайното 1:1 в първия двубой от кръга в калчото. Гостите имаха по-чистите положения, но трябва да са доволни и на точката, защото завършиха с деветима души на терена и без треньор.

Лукас Торейра вкара за “моряците” след 11 минути, възползвайки се от заучено изпълнение на пряк-свободен удар, при което двама негови съотборници на стената се наведоха и топката се промуши точно там.

“Биковете” обаче отговориха в 25-ата минута, когато Афие Акуа изравни след рикошет.

Ганаецът обаче се поддаде на емоциите и в 73-ата минута беше изгонен за втори жълт картон. В 88-ата минута съотборникът му Лоренцо Ди Силвестри се сблъска с Фабио Куалярела и напусна със счупен кървящ нос. Тъй като обаче Торо нямаше право на повече смени, тимът трябваше да играе с двама по-малко. Наставникът Валтер Мадзари се ядоса на инцидента с Ди Силвестри и се развика на съдията, заради което беше отстранен. Гостите обаче успяха да удържат резултата.

Сампдория е на шеста позиция, докато Торино е девети.