Балкан стъжни живота на Левски Лукойл с нов разгром (галерия)

Черната седмица в редиците на Левски Лукойл продължи с пълна сила и след тежката загуба от Рилски спортист у дома в Балканската лига във вторник, сега столичани бяха разгромени и от отбора на Балкан (Ботевград), но в българското първенство. Гостуващия тим спечели с 86:63 в пълната зала "Триадица", в която имаше немалък брой запалянковци, подкрепящи селекцията на Небойша Видич. За разлика от предходните срещи на столичани, този път имаше и агитка от страна на "сините".
Левски Лукойл - Балкан@@@
Началото бе обещаващо за Левски Лукойл, след като домакините вкараха първите шест точки в мача, но после Балкан ги прати в нокаут със серия от 23-0, след която поведе с 23:6. Набраната инерция даде самочувствие на гостите от Ботевград, чиято преднина след 10 минути игра в столицата бе цели 18 точки - 31:13.
В началото на втория период разликата достигна 20 точки при 41:21, но “сините” успяха да се съвземат от ужасяващото за тях начало. Домакините завършиха първото полувреме значително по-добре и благодарение на 12-2 в последните четири минути на тази четвърт свалиха дистанцията до по-малко от 10 точки - 43:34.
Третата част започна с тройка на Станимир Маринов за 43:37, но Балкан отново се откъсна на двуцифрена дистанция спрямо Левски Лукойл. В средата на този период разликата бе 49:39, а преди заключителните 10 минути ботевградчани oтново водеха с дoбър аванс - 67:51. Гостите не допуснаха обрат в последната част в зала “Триадица” и спечелиха дванадесетата си победа за сезона в НБЛ след крайното 86:63.
Привлеченият наскоро Джордан Калахан поведе Балкан с 20 вкарани точки, Дивон Уошингтън вкара 18, а Христо Захариев завърши с 14 срещу един от бившите си отбори. Венцислав Петков с 12 и Дейвид Хоутън с 10 пък направиха силни включвания от пейката. С този успех ботевградчани оглавиха класирането в първенството с баланс 12-3.

За Левски Лукойл Кийт Клантън и Павлин Иванов вкараха по 13 точки. Столичани са трети в класирането с 10-5.