Със седем картона Фрайбург удържа Леверкузен (видео)

Силите на Байер (Леверкузен) не стигнаха за победа при гостуването на Фрайбург и двубоят завърши 0:0. Успех щеше да гарантира второто място на “аспирините” и след този кръг, но те не успяха да пречупят коравия си домакин. Играчите на Кристиан Щрайх заложиха на здрави единоборства и с цели 7 жълти картона успяха да укротят сензацията Леон Бейли и неговите съотборници.

И шансът помогна на Фрайбург, след като още в 8-ата минута Лукас Аларио уцели гредата след засичане с глава.

“Бразилците от Брайсгау” се радват на силна серия от девет мача без загуба, в която обаче равенствата доминират и по тази причина опасното 16-о място изобщо не е далеч.

Леверкузен ще се надява на повече късмет във вторник, което приема Вердер (Бремен) в четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на Германия.