Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Вратари с кашкавалени ръце и драматичен обрат в Гелзенкирхен (видео)

Вторият на полусезона отбор на Шалке 04 допусна изненадваща домакинска загуба с 1:2 от Вердер (Бремен) в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата и вече рискува да изпадне от топ 5. “Кралскосините” водеха с 1:0 до 79-ата минута, но след това капитулираха.

Двамата вратари изиграха важна роля, след като допуснаха по един фрапантен гол. В 24-ата минута Йевген Коноплянка шутира и топката не трябваше да представлява проблем за Иржи Павленка, но той подцени ситуацията и в крана сметка кълбото спря в мрежата му.

Вердер, който до днес беше на 16-о място със само три успеха, показа желание и възможности за обрат и го постигна. В 78-ата минута защитникът на домакините Матия Настасич направи нарушение пред наказателното поле, за което получи втори жълт картон. При последвалия пряк-свободен удар стражът Ралф Феерман, когото останалите футболисти от Бундеслигата избраха за №1 на есента, левашки изпусна топката в краката на Макс Крузе и резултатът беше изравнен.

Шалке пропусна да си върне преднината, след като в 84-ата Марко Пяца стреля в гредата.

Беше писано трите точки да потеглят към Бремен, като в последната минута Златко Юнузович изпревари Тило Кеерер за крайното 2:1 в полза на Вердер.

След седмица “миньорите” от Гелзенкирхен ще гостуват на Байерн (Мюнхен) и нов неуспех ще ги остави само с една победа за шест мача.