ЦСКА 1948 пропусна много и инкасира първа загуба в контролите

ЦСКА 1948 изигра добър мач, но пропусна да бие втородивизионния Поморие в Мъглиж. Професионалният тим измъкна успех 1:0. Автор на гола стана Расим, който се разписа в 36-ата минута след контра, дошла при груба грешка на червената защита.

Мачът започна със здрав футбол. Йоан Маринов изпусна да открие в деветата минута. Поморие отговори с много опасен удар на Живко Петков.

Невероятно меле в 36-ата минута по чудо не доведе до гол за ЦСКА 1948. Томислав Павлов и Цаковски стреляха последователно в тялото на бранители.

При контрата Живко Петков наказа грешка на Кикарин,надбяга го и подаде на Расим, който вкара с хубав шут.

През втората част ЦСКА 1948 буквално натика съперника в пеналта, но се скъса да пропуска. Калоян Стефанов и Хаджиниколов стреляха последователно в 47-ата минута, но топката не поиска да влезе.

В 52-ата минута Таушанов изведе Калоян Стефанов сам зад защитата. Бързакът подмина вратаря и стреля, но защитник изби от голлинията. До края чисти пропуски направиха Кикарин и Петко Петков.

Съставът на ЦСКА 1948: Е. Михайлов, Кр. Михайлов, Котев, Зюмбулев, Кикарин, М. Иванов, Павлов, Хаджиниколов, Гущеров, Маринов, Цаковски (Др. Петков, Атанасов, Г. Петров, Стоичков, М. Георгиев, Васев, Таушанов, П. Петков, Спасов)

снимка: cska1948.bg