Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Паулиньо блести за Левски срещу швейцарци, нов с пореден гол за "сините" (видео)

Отборът на Левски победи с 2:1 втория състав на швейцарския Санкт Гален в двустранна игра по време на лагера си в Малта. Попаденията за "сините" реализираха Антонио Вутов (26'-дузпа) и Станислав Костов (43'), а старши треньорът Делио Роси даде възможност за изява на голяма част от футболистите, които не взеха участие при победата с 3:1 над австрийския Флоридсдорфер вчера.

Изключително силни минути със синята фланелка записаха две от новите попълнения - бекът Фигуейрейро и крилото Паулиньо. Двамата, както и Фелипе Нашименто, дебютираха от първата минута със синята фланелка. Появилият се на терена четвърт час преди края на Станислав Иванов пък взе капитанската лента от Роман Прохазка и доигра учебната игра като лидер на левскарите.

Успехът днес бе трети за 26-кратния шампион на България в Малта, който има и по едно равенство и една загуба на сметката си. На стадион "Та'Али" "сини отстъпиха с 0:3 на шампиона Хибърниънс и завършиха 2:2 с носителя на Купата на Малта Флориана. Между двата мача левскарите надвиха австрийците от Волфсбергер с 3:0. Вчера пък спечелиха с 3:1 навстрийския Флоридсдорфер.

Роси отново заложи на 4-3-3, като Кръстев беше на вратата, а Цветкович, Ангелов, младият Папазов и Фигейредо бяха в защита. Илия Юруков, Нашименто и капитанът Прохазка бяха халфовете, а Вутов, Костов и Паулиньо действаха в атака.

Още във втората минута българите можеха да открият резултата, след като направилият най-силно впечатление в учебната игра Паулиньо намери по отличен начин Нашименто в наказателното поле, но португалецът се отчете с пропуск. След добрата атака на Левски на свой ред швейцарците поставиха на два пъти под напрежение Николай Кръстев. В 26-ата минута Станислав Костов стреля, топката срещна ръката на защитник на Санкт Гален, а от бялата точка Антонио Вутов не сгреши - 1:0 за Левски. Голът беше трети за него в Малта, след като се разписа по веднъж в първите две победи на тима от подготовката.

В 33-ата минута гол на Томислав Папазов бе отменен, тъй като при последвалия центрирането рикошет топката напусна очертанията на игралното поле. "Сините" получиха право да изпълнят ъглов удар, а след центрирането на Нашименто Костов нанесе страхотен удар и само сантиметри го разделиха от негов трети пореден гол със синята фланелка.

Секунди преди края на първата част обаче доскорошният голмайстор на Пирин (Благоевград) все пак записа името си сред голмайсторите. След бърза контраатака топката стигна до Паулиньо, който навлезе в наказателното поле и стреля, вратарят на Санкт Гален първоначално отрази опасността, но при добавката Костов бе безпощаден и удвои преднината на Левски. Играчът с №29 вкара в трети пореден мач за "сините".

На полувремето Нелуц Рошу замени Юруков. Малко след подновяването на играта - в 53-ата минута, швейцарският клуб намали преднината на столичани, след като колективна грешка в защитата на "сините" бе наказана от Валентино. След попадението Левски можеше на два пъти да възстанови аванса си от два гола, но първо удар с глава на Папазов бе избит от голлинията, а след това пореден силен пробив по крилото на Паулиньо завърши с удар встрани от вратата.

Секунди след появата си на терена пред Станислав Иванов, който взе капитанската лента от Роман Прохазка, се откри и най-чистото голово положение за Левски през втората част. Ударът му от границата на вратарското поле обаче бе отразен от противниковия вратар, а отбилата се топка попадна в Папазов. Младият футболист стреля, но стражът на Санкт Гален отново се намеси добре и изби топката. В 87-ата минута хубав удар отдалеч на Петков бе изчистен в ъглов удар, а след последвалото изпълнение Станислав Иванов отново се размина на косъм с трети гол в полза на Левски.

Последната минута швейцарците можеха да изравнят, но Кръстев плонжира в краката на противник, като се стигна до ъглов удар. След неговото изпълнение реферът свири край на мача.

В понеделник Левски излиза срещу третия в Малта Гзира Юнайтед, което ще бъде последна проверка на тима преди завръщането на отбора в България.

ЛЕВСКИ - САНКТ ГАЛЕН (U21) 2:1
1:0 Вутов (26'-дузпа)
2:0 Костов (43)'
2:1 Валентино (53')

ЛЕВСКИ (4-3-3): Николай Кръстев, Милош Цветкович, Георги Ангелов, Томислав Папазов, Алфонсо Фигуейрейро (Аймен Белаид 72'), Роман Прохазка (к) (Станислав Иванов 77'), Фелипе Нашименто (Ивайло. Найденов 77'), Илия Юруков (Нелуц Рошу 46'), Антонио Вутов (Антони Белмонт 60'),Станислав Костов (Иванов 77'), Паулиньо