Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Супер Батшуай поведе Борусия (Дортмунд) към успеха в Кьолн (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) измъкна трудна, но ценна победа с 3:2 в гостуването си на Кьолн от 21-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима сътвориха истинско шоу, а големият герой в мача бе новото попълнение на гостите Миши Батшуай, който бързо започна да се отплаща за доверието на дортмундци. Белгиецът реализира два от головете за своя тим в 35-ата и 62-ата минута и асистира за третото попадение на Андре Шюрле в 84-ата минута. “Козлите” също изиграха силен мач и на два пъти изравняваха резултата с голове на Зимон Цолер в 60-ата и Хорхе Мере в 69-ата минута, но в крайна сметка не успяха да вземат нищо от този мач.

Гостите започнаха по-настървено мача и в 8-ата минута Андре Шюрле отправи далечен удар, но покрай вратата. Отговорът на Кьолн обаче не закъсня и домакините бяха много близо до откриване на резултата в 13-ата минута, когато Милош Йоич бе намерен непокрит в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Роман Бюрки.

Само минута по-късно събитията се пренесоха пред другата врата, където двама играчи на Боурсия паднаха в  наказателното поле, но съдията пусна играта да продължи, топката се озова в Шонджи Кагава, който отправи мощен шут и кълбото се отби от напречната греда.

В 35-ата минута дортмундци стигнаха до откриване на резултата. Джереми Толян напредна почти до аутлинияат и върна топката към Миши Батшуай, който отблизо я засече във вратата за 0:1.

В 44-ата минута Батшуай за втои път прати топката в мрежата на Кьолн, но този път попадението бе отменено заради засада.

“Козлите” започнаха по-добре втората част. В 55-ата минута Серу Гираси отправи шут, който премина опасно близо над вратата. В 60-ата минута се стигна и до изравняване на резултата. далечен изстрел на Доминик Хайнц бе избит лошо от Бюрки и това позволи на Зимон Цолер с глава да прати топката в опразнената врата.

Радостта на домакините обаче бе кратка. В 62-ата минута Батшуай отне топката от Хайнц и я прати в краката на Кристиан Пулишич, който веднага му подаде извеждащ пас в пеналта и белгиецът с прецизен изстрел прати топката в далечния ъгъл на вратата за 1:2.

В 69-ата минута обаче Кьолно отново стигна до изравняване. При едно центриране от корнер Хорхе Мере бе изпуснат от защитата и с глава бе точен за 2:2.

В 75-ата минута батшуай отново бе близо до гола след изстрел с глава, но този път вратарят Тимо Хорн бе на мястото си и спаси. В 81-ата минута стражът за втори път демонстрира класа, отразявайки мощен шут на Шюрле. В 84-ата минута обаче вратарят бе безпомощен след като Шюрле с блестящ изстрел не му даде никакъв шанс за реагира и резултатът стана 2:3.

В 86-ата минута Кьолн отново бе близо до изравняването, като Хогер отправи бомбен удар и Сократис Папастатопулос се хвърли самоотвержено и с глава попречи на топката да се озове във вратата.

Така Борусия се поздрави с успеха и с актив от 34 точки излезе поне временно на 2-ото място в класирането. Кьолн пък остава на дъното на таблицата с 13 спечелени точки до момента.