Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Олимпия отнесе Етър в Белек

Oтборът на Етър отстъпи с 3:0 на втория след есенния дял в първенството на Словения - Олимпия (Любляна). Двубоят в Белек бе и последната контрола на „виолетовите” в Турция, като утре тимът се прибира у дома.

В 8-ата минута Даниел Младенов центрира отляво от фаул и Стефан Неделчев стреля отблизо, но вратарят на съперника успя да улови. Словенците също имаха възможности, но вратарят Христо Иванов се справи. Удари на Батрович и Туркуш за двата тима минаха покрай гредите.

Олимпия поведе още в първите секунди след почивката, като след пробив отляво Леон Бенко откри – 1:0. Съперникът на етърци натисна и Денис Григич първо спаси опасно положение, а в 56-ата минута срещу него бе изведен сам Алвеш, но стражът отново ликвидира опасността.

В 62-ата минута Аласана Мане изведе в дълбочина Дани Младенов, който бе съборен. Чавдар Ивайлов стреля от фаула, но защитата изби. Пет минути по-късно обаче Капун бе намерен в пеналта непокрит в добра позиция и със силен удар направи 2:0 за Олимпия. Малко след това Денис Григич спаси и опасен удар на Савич.

9 смени наведнъж направи в 70-ата минута Красимир Балъков, като пусна и останалите играчи от скамейката.  Етърци изнесоха играта напред и потърсиха поне почетен гол. В 75-ата минута Иван Вълчанов напредна и бе съборен, като сам изпълни прекия свободен удар, но топката срещна стената. Пет минути преди края „болярите” получиха и трети гол – Мишкич центрира от фаул и Леон Бенко с глава прати топката в мрежата за крайното 3:0.

Етър: Христо Иванов, Георги Пашов, Венци Василев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Чавдар Ивайлов, Аласана Мане, Велко Батрович, Даниел Младенов, Стефан Неделчев (Денис Григич, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Душан Младенович, Симеон Иванов, Кольо Станев, Никола Колев, Румен Руменоив, Ерик Почански, Иван Вълчанов, Иван Стоянов, Иван Петков).