Левски обърна австрийци в дебюта на трима нови (видео)

Отборът на Левски обърна с 3:1 австрийския Флоридсдорфер в четвъртата си проверка през тази зима в Малта. След изключително слабо първо полувреме играчите на Делио Роси се събудиха и вкараха три попадения във вратата на втородивизионния австрийски състав, който беше повел още в третата минута. Антонио Вутов (56), Станислав Костов (60) и Давид Яблонски (69) бяха точни за столичани, докато Берни бе дал аванс на Флоридсдорфер.

През втората част Левски тотално надигра своя противник, а дебют за тима направиха трима от последните четирима нови футболисти. Фелипе Нашименто, Паулиньо и Алфонсо Фигейредо записаха първи минути с екипа на клуба, като единствено Ривалдиньо не игра. Бразилецът не е готов, като заедно с Габриел Обертан и Холмар Ейолфсон не бяха на разположение на Делио Роси.

На националния стадион "Та'Али" момчетата на Роси започнаха много по-слабо срещу деветия в Лига 1 на Австрия, като допуснаха ранен гол, който бе дело на Берни, възползвал се от грешка в изнасянето на топката на Давид Яблонски. Малко по-късно Митрев трябваше да се намесва. Жерсон Кабрал пробва рефлекса на противниковия вратар, а Буш стреля слабо с глава.

Маркуц имаше възможност да удвои с глава, но Митрев спаси. Вратарят секунди по-късно отново трябваше да парира удар отдалеч. Капитанът на Левски се ядоса на своите съотборници, които позволяваха през минута да има атака към него. Преди това пък няколко от 15-те фена на "сините" по трибуните си размениха реплики с Буш, който е далеч от най-добрата си форма.

Много слабото представяне на тима предизвика Роси да направи три промени. Антонио Вутов, Милош Цветкович и Роман Прохазка замениха Буш, Белмонт и Найденов, а Станислав Иванов отиде на върха на атаката.

Това даде резултат, като "сините", които играха в жълто в тази среща, станаха много по-активни. Първо Вутов пропусна да изравни от малък ъгъл, след като преодоля вратаря. Васил Панайотов пробва опасен удар, който стражът изби в корнер. В 54-ата минута опасно влизане в краката на Гомес доведе до меле на терена, тъй като испанецът реагира остро.

Антонио Вутов изравни веднага след това, като засече хубаво центриране на Цветкович. Юношата на столичани прати топката под гредата. Панайотов отново пробва своя удар, а в 60-ата минута Костов вкара във втори пореден мач. Вутов стреля с левия крак от границата на наказателното поле, нападателят подложи крак и прати коженото кълбо в мрежата. Бившият нападател на Пирин замени секунди по-рано Иванов.

В 65-ата минута Фелипе Нашименте дебютира за "сините", като и се отчете с асистенция буквално минути по-късно. Халфът центрира от корнер, а Яблонски вкара хубав гол от въздуха за 3:1 в 69-ата минута.

Другите нови попълнения също дебютираха. Първо влезе Паулиньо, а накрая и Фигейредо. Играчите на Роси пък пропуснаха да вкарат и четвърти гол. Най-чистото положение пропиля Прохазка, който изпусна дузпа в 90-ата минута, когато вратарят на австрийците спаси. Нарушението пък бе отсъдено срещу новия ляв защитник на тима - Фигейредо.

Това бе втори успех на Левски в Малта, като отборът има едно равенство и една загуба в контролите. На стадион "Та'Али" столичани отстъпиха с 0:3 от шампиона Хибърниънс и завършиха 2:2 с носителя на Купата на Малта Флориана, а между двата мача победиха австрийците от Волфсбергер с 3:0 на стадиона на Хибърниънс.

Отборът на Левски ще се изправи срещу малтийския Гзира Юнайтед в последната си контрола, която ще ще играе на 5 февруари от 18:00 часа.

ЛЕВСКИ - Флоридсдорфер 3:1