"Бялата" армия на Заги с нова победа, Гошо Петков насмалко да ошамари казахстанци

Отборът на Славия записа нова победа в Турция, където тече зимната подготовка на "белите". Футболистите на Златомир Загорчич удариха с 2:0 Тобол в приятелски мач, който можеше да престане да бъде такъв в един момент.

Попаденията за българския състав реализираха Ивайло Димитров и Стефан Велев. Косъма откри от дузпа преди почивката, а през второто полувреме Велев направи добавка на празна врата. Към края съперниците на терена бяха пред сбиване, като остана малко ветеранът Георги Петков да ошамари двама-трима от казахстанския тим.

Бившият национал не беше на вратата на софиянци, на която пазеше Антонис Стергиакис, но се ядоса на изцепките на играчите на Тобол и се включи в мелето. Двубоят бе изгледан от наставника на Лудогорец Димитър Димитров и неговия колега Никола Спасов.