Севиля е по-близо до финала, но и Леганес гледа към него (видео)

В първи полуфинален двубой от турнира за Купата на краля Леганес и Севиля завършиха 1:1. Двата тима, които в предишния кръг елиминираха мадридските грандове, изиграха равностоен мач и закономерно не се победиха. Луис Муриел даде преднина на гостите от Андалусия, но през второто полувреме Димитриос Сиовас изравни.

Винченцо Монтела вече показа, че не обича да прави много промени в състава и заложи на очаквана единайсеторка. Атаката поведе Муриел, зад него действаше Франко Васкес, а Пабло Сарабия и Хоакин Корея бяха по крилата. Ветеранът Хесус Навас отново зае позицията на десен бек.
Клаудио Бовю бе изнесен напред за Леганес, а подкрепа от втора позиция му оказваха Нордин Амрабат, Габриел и Набил Ел Зар.

Началото беше двуостро, но по-опасните атаки организираха гостите. В 16-ата минута след разбъркване пред вратата на Нерео Шампейн Муриел имаше шанс да се разпише, но капитанът Роберто Тригеро - Тито го блокира със сетни сили. Леганес отвърна с коварен удар на Бовю, при който топката мина съвсем близо до гредата.
В 21-ата минута Севиля поведе след перфектна контра. Евер Банега намери Сарабия, който веднага комбинира с Муриел и колумбиецът шутира безмилостно точно по диагонала.

До почивката не се случи нищо интересно, а със старта на втората част в игра за Леганес се появи Хави Ерасо на мястото на Дарко Брашанац. В 56-ата минута защитата на Севиля не се организира добре след центриране от корнер, а стражът Серхио Рико позволи Сиовас да играе с топката с гръб към вратата и да изравни.
В последната третина от двубоя темпото рязко спадна и никой не искаше да рискува. Единственият опасен удар бе на Франко Васкес в добавеното време, но топката премина над напречната греда.

В другия полуфинал утре Барселона приема Валенсия на "Камп Ноу".