Ман Сити отново дръпна с 15 точки, най-скъпото попълнение дебютира ден след трансфера

Манчестър Сити отново е на 15 точки пред градския си съперник, след като "гражданите" победиха с 3:0 Уест Бромич на "Етихад Стейдиъм", а "червените дяволи" загубиха гостуването си на Тотнъм. Фернандиньо (19'), Кевин де Бройне (68') и Серхио Агуеро (89') материализираха по-добрата игра на селекцията на Джосеп Гуардиола.

Рекордното ново попълнение на "гражданите" Аймерик Лапорт, който вчера официално финализира трансфера си, днес бе титуляр. Бернардо Силва започна на мястото на контузения Льорой Сане, a 21-годишният Олександър Зинченко отново стартира.

Джони Еванс не бе в групата на УБА заради разтежение. Новото попълнение Даниел Стъридж, който бе привлечен под наем от Ливърпул, остана на скамейката за началото, но дебютира за "дроздовете" в 78-ата минута. Гарет Бари бе сред резервите, но се появи в игра в 33-ата минута и влезе в история на Премиър лийг, ставайки първия играч с 650 мача в лигата. Джей Родригес и Хосе Саломон Рондон стартираха в предни позиции.

Манчестър Сити категорично надигра своя съперник преди почивката, но стигна до само един гол. В 19-ата минута Кевин де Бройне изведе с много добър пас Фернандиньо в наказателното поле. Бразилецът стреля добре в близкия ъгъл, откривайки резултата. В 28-ата минута Фостър спаси опасен удар на Де Бройне, а четири минути след това изстрел на белгиеца от границата на наказателното поле срещна напречната греда. В 37-ата минута Бен Фостър отново изби опасен шут на Де Бройне.

Неприятната новина за Пеп Гуардиола през това първо полувреме бе, че Давид Силва получи контузия и бе принудително заменен пет минути преди почивката. Вместо него влезе Илкай Гюндоган.

В началото на втората част Стърлинг пропусна страхотна възможност, след като получи от Гюндоган, нагласи топката на десния си крак, но стреля на сантиметри встрани от далечния ъгъл. В 52-рата минута пък Фостър спаси удар на Агуеро.

В 68-ата минута логичното се случи. Изигралият поредния си страхотен мач Де Бройне направи двойно със Стърлинг, след което завърши атаката, която сам започна - 2:0. Няколко минути след това белгиецът опита да прехвърли от над 40 метра Фостър, който бе излязъл напред, но стражът се върна навреме и изби.

В 80-ата минута удар на Уокър профуча над вратата, а минута преди края Серхио Агуеро получи от Стърлинг и прехвърли от малък ъгъл Фостър, оформяйки крайния резултат.

Манчестър Сити вече има 68 точки и 73 отбелязани гола в Премиър лийг. Уест Бромич остава на последно място във временното класиране с 20 пункта.