Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Тотнъм пропусна да разгроми Ман Юнайтед (видео)

Тотнъм победи Манчестър Юнайтед с 2:0 в сблъсъка между двата тима от 25-ия кръг на Премиър лийг на "Уембли". "Шпорите" стигнаха до успеха с гол на Кристиан Ериксен в 1-ата и автогол на Фил Джоунс в 28-ата минута. Лондончани обаче могат да съжаляват, че не спечелиха далеч по-убедително, тъй като създадоха още много положения в мача, а и Давид де Хеа се отличи с няколко блестящи спасявания. Гостите също имаха епизодични добри прояви пред вратата на Юго Лорис, но те бяха твърде малко и "Червените дяволи" така и не намериха верния път към мрежата на съперника.

"Шпорите" започнаха мача с Хари Кейн като изнесен нападател и Деле Али, Кристиан Ериксен и Сон Хюн-Мин зад гърба му. Муса Дембеле и Ерик Дайър пък оперираха в средата на терена.

В същото време Алексис Санчес отново бе сред титулярите за гостите, като той действа зад нападателя Ромелу Лукаку заедно с Антони Марсиал и Джеси Лингард. В средата на терена пък започнаха Пол Погба и Неманя Матич.

Само единадесет секунди след началото на мача Тотнъм откри резултата. Хари Кейн се пребори за едно висока топка в наказателното поле, Деле Али опита удар, който бе блокиран, но кълбото попадна в Кристиан Ериксен, който отблизо не сгреши за 1:0.

Манчестър Юнайтед реагира като ужилен и две минути по-късно Пол Погба с чудесен пас изведе Джеси Лингард сам срещу вратаря, но той се засуети и ударът му бе блокиран от Юго Лорис.

В 22-ата минута Деле Али опита шут от воле, който не се получи и топката отиде много далеч от вратата. Минута по-късно Ериксен изведе Кейн на стрелкова позиция в пеналта, но ударът на англичанина попадна в ръцете на Давид де Хеа.

В 28-ата минута резултатът бе удвоен. Киърън Трипиър центрира по земя отдясно и Фил Джоунс засече топката в собствената си врата.

В 30-ата минута гостите имаха нов страхотен шанс да се върнат в мача. Антони Марсиал отправи опасен изстрел и Лорис с прекрасна намеса опази вратата си.

Тотнъм пък претендираше за дузпа в 31-ата минута, когато Деле Али бе препънат от Антонио Валенсия в наказателното поле, но съдията Андре Маринър подмина ситуацията без никаква реакция. Две минути след това Сон отправи далечен, но доста неточен изстрел, който премина високо над вратата.

В самия край на полувремето Хари Кейн получи около точката на дузпата и отправи удар, който обаче бе в обсега на Де Хеа и вратарят спаси.

Първата възможност за втората част отново бе на сметката на домакините. В 49-ата минута Сон се освободи и отправи удар, който се търкулна опасно близо до гредата, но все пак в аут.

В 55-ата минута Манчестър Юайтед бе близо до намаляване на резултата. Лукаку се освободи от двама защитници в пеналта и отправи силен шут отблизо, но Лорис с поредното блестящо спасяване опази вратата си.

Мощен удар на Кристиан Ериксен в 65-ата минута премина опасно близо до вратата. Няколко секунди след това и Бен Дейвис се озова на стрелкова позиция на границата на пеналта, но шутира твърде слабо и право в ръцете на Де Хеа. След това и Кейн пробва бдителността на вратаря, който отново бе на мястото си.

В 69-ата минута дойде поредният голям пропуск на "Шпорите". Сон бе изведен в наказателното поле и стреля силно отблизо, но Де Хеа отново успя да спаси по блестящ начин.

В 76-ата минута Кейн имаше нова прекрасна възможност да обстрелва вратата, като този път топката мина на сантиметри от гредата.

В крайна сметка победата заслужено отиде на сметката на домакините. Този мач не промени моментното положение на двата тима в класирането. Тотнъм остава 5-ти 48 точки, но вече е само на 2 от 4-тия Челси. Манчестър Юнайтед пък запазва 2-ото си място 53 точки, но вече изостава на 15 зад лидера Манчестър Сити.