Само точка за "светците" в мач, който трябваше да бъде спечелен

Отборът на Саутхамптън се изкачи с една позиция в класирането, но все още е в зоната на изпадащите, след като стигна само до равенство в домакинството си на Брайтън. Срещата на "Сейнт Мери" от 25-ия кръг на Премиър лийг завърши 1:1. Гостите откриха чрез Глен Мъри от дузпа в 14-ата минута, а в средата на второто полувреме Джак Стивънс изравни.

Саутхамптън не взе нито една победа в предишните си 11 мача и логично се смъкна в дъното на табицата. Тимът на Маурисио Пелегрино обаче показа прогрес при равенството срещу Тотнъм (1:1) и днес трябваше да търси задължителни 3 точки.

в състава на домакините имаше две промени в състава в сравнение с мача срещу "шпорите". На пейката седнаха Маноло Габиадини и Марио Лемина, а техните места заеха Шейн Лонг и Стувън Дейвис. Сред резервите бе новото попълнение Гуидо Карийо.

Брайтън претърпя тежка загуба с 0:4 от Челси в предишния кръг и дойде на "Сейнт Мери" само с точка повече от "светците". Крис Хютън се надяваше отборът му да измъкне поне равенство на терена на пряк конкурент в битката за оцеляване и заложи на по-дефанзивна тактика, като на върха на атаката започна Глен Мъри, а зад него действаше Паскал Грос. Гаетан Бонг и Хосе Искиердо се завърнаха сред титулярите и си партнираха по десния фланг. Извън групата остана рекордната покупка Юрген Локадия, който лекува травма.

Традицията беше на страната на Саутхамптън. Тимът от Южния бряг бе загубил само едно от последните си 27 домакинства на новаци, а освен това Брайтън бе отборът с най-малко отбелязани голове в Премиър лийг.

"Светците" бяха полети с леден душ още в 14-ата минута, когато Глен Мъри откри от дузпа за гостите. Нарушението, довело до отсъждането на наказателния удар, извърши Уесли Хут срещу Соли Марч.

Голът обърка домакините. Техните атаки не носеха никаква изненада, а Шейн Лонг оставаше изолиран в предни позиции. Искиердо пък бе нй-опасният футболист на Брайтън и "чайките" почти винаги търсеха подавания към бързоногия колумбиец.

В 31-ата минута вратарят на гостите Матю Райън сътвори голяма глупост, но имаше късмет, че след лошото му изчистване и рикошета в Тадич, топката се отби от гредата. Малко преди почивката Мъри можеше да се разпише за втори път, но Алекс Маккарти спаси.

Още на почивката Пелегрино направи двойна смяна, пускайки Карийо и Софиан Буфал на местата на Тадич и Ориол Ромеу. Буфал се включи силно и беше в основата на най-смислените атаки на Саутхамптън.

В 64-ата минута Джеймс Уорд-Праус центрира от фаул, топката закачи Искиердо и малко щастливо бе отклонена във вратата от Стивънс. Малко по-късно Гуидо Карийо бе близо до първия си гол с екипа на Саутхамптън, но стреля в аут. Райън пък се реваншира за грешката си от първото полувреме с отлична намеса след шут на Пиер-Емил Хьойберг.

До края "светците" продължиха да притискат съперника, но така и не можаха да прекъснат негативната си серия и вече не познават вкуса на победата в 12 шампионатни мача.

Саутхамптън все пак измести Суонзи от 19-ото място, а Брайтън е 15-и.