Пламен Константинов и Локо (Новосибирск) с 4 от 4 в Шампионската лига (видео + снимки)

Селекционерът на мъжкия ни национален волейболен отбор Пламен Константинов и воденият от него Локомотив (Новосибирск) записаха 4-а поредна победа в най-силния европейски клубен турнир Шампионската лига. Момчетата на Константинов се наложиха у дома над шампиона на Франция Шомон ВБ 52 (Оте Марне), воден от Силвано Пранди, с 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 25:18) в мач от 4-ия кръг в Група С на турнира, игран този следобед пред около 2300 зрители в зала "Север".

Французов побили в Сибири #lokovolley Новосибирский "Локомотив" одержал четвертую победу подряд на групповом этапе Лиги чемпионов! Дома сибиряки обыграли французский "Шомон" - 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 25:18). Лишь в первом сете гости сыграли на равных с "Локо". И даже взяли эту партию, оказавшись чуть удачливее в концовке. И во второй партии французы немного потрепыхались. Но "Локо" заметно прибавил на блоке, полетела подача у Савина и Грозера, который здорово действовал в атаке! Отлично сыграли первым темпом Щербаков и Грозер! В третьей и четвертой партиях преимущество сибиряков было уже неоспоримо. Благодаря этой победе железнодорожники сделали огромный шаг в следующий раунд Лиги чемпионов! #CLVolleyM #lokovolley #волейбол #лигачемпионов #вклокомотив #Новосибирск

Публикация, споделена от ВК «Локомотив» (@lokovolley.ru) на Яну 31, 2018 в 7:06 PST

Така Локо е еднолично начело във временното класиране в групата с 4 победи от 4 мача и 11 точки, и със сигурност ще се класира за плейофите на ШЛ. Шомон остава на второ място с 2 победи, 2 загуби и 6 точки.

В следващия кръг Локомотив ще гостува на полския гранд СКРА (Белхатов), с национала Николай Пенчев, докато френският тим ще бъде гост на другия руски тим в Група С - Динамо (Москва). Срещите са на 13-и и 14-и февруари (вторник и сряда).

Нов страхотен мач за Локомотив изигра германската звезда и национал Георг Грозер, който заби 29 точки (1 блок, 3 аса и 68% ефективност в атака) за победата.

За Шомон Стефан Бойер завърши с 16 точки.

ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК, РУСИЯ) - ШОМОН ВБ 52 ОТЕ МАРНЕ (ШОМОН, ФРАНЦИЯ) 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 25:18)