Невероятни пропуски на Каранга и гредите спряха ЦСКА-София за успех над руския шампион (видео+снимки)

ЦСКА-София и Спартак (Москва) завършиха 0:0 в контрола на испанска земя. Червените обаче трябва да съжаляват далеч повече, че не спечелиха срещата, тъй като пропиляха четири изключително добри положения за гол, като в две от тях Фернандо Каранга нацели напречната греда.

Капитанът на България Ивелин Попов не игра за московчани в този двубой.

Срещата започна вихрено за българския тим, който можеше да открие резултата още преди да е изтекла първата минута. Тогава Тиаго стреля, но ударът се получи като подаване към непокрития Фернандо Каранга. Голмайсторът шутира фронтално от 5-6 метра, но в напречната греда.

В ответната атака и Спартак имаше шанс да реализира чрез Куинси Промис. Холандецът не успя да вкара сам срещу Китанов, опитвайки се да го прехвърли, но стражът на ЦСКА-София улови.

В следващите минути руснаците започнаха да владеят повече топката, но червените се бранеха добре и не допуснаха сериозни положения. Футболистите на Стамен Белчев дори имаха няколко шанса да се възползват от грешки при разиграванията на руската отбрана. При най-добрия от тях, в 24-ата минута, Десподов стреля от границата на наказателното поле в ръцете на Ребров.

До края на полувремето нямаше повече опасности и то приключи при 0:0.

Втората част започна с опасен шут от фаул на Фернандо, който профуча покрай левия страничен стълб на червената врата. В 50-ата минута отново Фернандо стреля отдалеч, но в ръцете на резервния страж Черниаускас.

Секунди по-късно Спартак изпусна най-чистото си положение, когато футболист на руснаците не успя да вкара сам срещу вратаря след неразбирателство между Жеферсон и Бодуров.

След тази ситуация футболистите на Белчев взеха инициативата и до края на мача бяха по-добрият отбор.

В ответната атака Енрике намери великолепно Каранга в наказателното поле, бразилецът опита да финтира бранител, за да се озове очи в очи с вратаря, но в последния момент топката му бе отнета.

ЦСКА-София трябваше да открие резултата в 67-ата минута, когато Бодуров продължи центриране от корнер към Каранга, бразилецът стреля с глава от три метра, но руският страж с невероятен рефлекс чукна топката, която се отби в напречната греда.

В 73-ата минута Александър Георгиев се възползва от неразбирателство в защитата на Спартак и стреля силно от 20 метра, но в аут. Шест минути по-късно червените направиха нов голям пропуск. Жеан Бланко отне топката от централния защитник на Спартак, излезе сам срещу вратаря, опита да пусне към намиращия се на празна врата Манолев, но пасът дойде малко назад за българския футболист и той не успя да реализира.

В ответната атака московчани спечелиха фаул пред наказателното поле на червените, а след неговото изпълнение Фернандо нацели лявата греда.

Българският тим не спря да атакува до края на проверката и в 90-ата минута усилията можеха да дадат резултат. Тогава Александър Георгиев проби и центрира отлично по земя към Жеан Бланко, но сантиметри не достигнаха на новото попълнение да засече топката в руската врата.

За отбелязване е, че в последните минути за ЦСКА-София на терена играеха младите Валентин Антов и Радослав Живков, които не се уплашиха от именития съперник и се понравиха с няколко добри отигравания.

ЦСКА-СОФИЯ - СПАРТАК (МОСКВА) 0:0