Лудогорец удари бившия отбор на Херо, новият нападател продължава да бележи (видео+снимки)

Отборът на Лудогорец записа още един успех в Белек. Играчите на Димитър Димитров победиха с 2:0 Иртиш в контролна среща. Попаденията за "орлите" реализираха Якуб Шверчок (27) и Върджил Мисиджан (34). Полският нападател продължава да бележи за новия си клуб и вече има три попадения за тима в Турция. В края на срещата шампионът на България получи дузпа, която бе изпусната от Клаудиу Кешерю. Румънският таран се опита да изпълни наказателния удар в стил "Паненка", но стражът остана в центъра на вратата и улови кълбото.

Първата интересна ситуация в сблъсъка бе пред вратата на “белите”. Крайният бранител на “орлите” Лукас Саша пробва удар от далечна дистанция, но Калмъков улови. Отговорът на Иртиш не закъсня, след като Калинин получи добра възможност, нападателят шутира, но топката мина на сантиметри от целта.

През първите 15 минути играчите на Жерард Нус заложиха на преса в половината на Лудогорец. В 16-ата минута успяха да създадат нова възможност за гол. Шабалин стреля с глава, но Ренан се справи.

В 20-ата минута Вандерсон центрира от фаул към капитана в днешната среща - Георги Терзиев, но бранителят не успя да насочи топката от близка дистанция. Това бе и първата отлична възможност за "зелените". Четири минути по-късно Джоди Лукоки направи мощен пробив отляво, след което центрира на втора греда към Мисиджан, но холандският футболист стреля твърде неточно.

Първият гол в срещата падна в 27-ата минута. Лукоки изпълни ъглов удар, а най-съобразителен в наказателното поле се оказа Якуб Шверчок, който с глава матира стража на Иртиш, забивайки своя трети гол от началото на подготовката.

В 33-ата минута "орлите" направиха бърза триходова комбинация. Шверчок намери Мисиджан, който с пета изведе Анисе, халфът стреля, но Калмъков спаси. В 34-ата минута Вандерсон изведе Сисиньо на фланга, който пусна пас по земя в наказателното поле към Вура, талантливият футболист не сбърка и направи 2:0 в полза на шампиона на България.

В последните минути на първата част играчите на Димитър Димитров опитаха да вкарат и трети гол, но защитата на Иртиш успя да се справи с атаките на "зелените" и не допусна трето попадение.

Полският нападател на Лудогорец - Якуб Шверчок, бе заменен на почивката от другия стрелец в тима Клаудиу Кешерю, а Горалски влезе на мястото на Кампаняро, който днес не успя да впечатли. В 60-ата минута Лукоки проби и стреля, но далеч от целта.

В 72-ата минута Херо направи нови четири промени. В игра се появиха Форстър, Натанаел, Жоао Пауло и Светослав Ковачев. Те замениха Пластун, Терзиев, Лукоки и Мисиджан.

Десет минути преди края на срещата Венцислав Керчев също се появи в игра, след като замени Сисиньо. В 84-ата минута младият Светослав Ковачев отново показа страхотните си качества. Талантът на "орлите" проби мощно по левия фланг и навлезе навътре, стигна до наказателното поле, след което бранител на Иртиш го събори, а главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Клаудиу Кешерю, който се опита да изненада вратаря, копвайки топката в центъра на вратата, но стражът на тима от Павлодар остана в средата и без проблем хвана кълбото.

Малко преди края на срещата другият талант от школата Доминик Янков също влезе в игра. В последните минути Лудогорец контролираше нещата на зеления килим и не допусна изненади пред собствената си врата.

До този момент съставът на Херо изигра шест контроли, в които записа четири победи, едно равенство и само едно поражение.

ЛУДОГОРЕЦ - ИРТИШ 2:0