Созопол обърна Нефтохимик в контролa

Созопол обърна Нефтохимик с 2:1 в контролна среща, която се игра в Поморие и противопостави последните два отбора във Втора лига след първия дял на първенството. Бургазлии, които са на последно място във Втора лига, откриха резултата в 15-ата минута.

При корнер за Созопол халфът Симеон Русев, за който има интерес от гръцки клуб, отне топката и даде прецизен пас на включилия се на скорост Кирил Личев. Нисичкият старозагорец успя да овладее топката и останал сам срещу Свилен Нотев прокара топката в мрежата за 1:0.

Пристигналият от Свобода (Пещера) Кейта изравни за 1:1 малко по-късно, след като видя, че вратарят на Нефтохимик не беше заел добра позиция и прати топката в далечния горен ъгъл. Крайното 1:2 оформи Теодор Стефанов.

Силни минути имаха Виктор Янев от Нефтохимик и набиращият все по-добра скорост в играта защитник на Созопол Иван Стоянов.