Суонзи отстреля и Арсенал (видео)

Отборът на Суонзи пое курс към спасение в английската Премиър лийг, след като взе скалпа на втори претендент за титлата. Тази вечер "лебедите" се наложиха с 3:1 над Арсенал в двубой от 25-ия кръг и се измъкнаха от зоната на изпадащите. Само преди седмица Суонзи сломи с 1:0 Ливърпул и отказа мърсисайдци от високите амбиции. С победата Суонзи събра 23 точки и вече е 17-и. Арсенал пък остана 6-и с 42.

Мениджърът на "артилеристите" Арсен Венгер  направи само една промяна в сравнение със състава, който победи Челси с 1/2-финалите за Купата на Лигата, като пуска Аарън Рамзи на мястото на Джак Уилшър, който е болен.

Двата тима излязоха на доста тежък терен, който правеше комбинативната игра доста трудна. Домакините очаквано упражниха натиск в началото, като с пропуски се отличиха Аю и Дайър.

В крайна сметка обаче резултатът беше открит в полза на Арсенал в 33-ата минута, когато Начо Монреал засече отблизо едно центриране в наказателното поле във вратата, пазена от Лукаш Фабиански. Отговорът на "лебедите" беше мълниеносен. Още в следващата минута Суонзи изравни резултата чрез Сам Клукас, който беше изведен перфектно в пеналта и не пропусна.

След почивката Арсенал натисна своя съперник, но Суонзи се прибра в защита и не даваше пространства на нападателите на лондончани. В 60-ата минута мениджърът на гостите Арсен Венгер извърши и първата си смяна, като пусна в игра новото попълнение Хенрик Мхитарян. Вместо до позитивен резултат за лондончани, това доведе до гол в тяхната врата, след като Суонзи се възползва от грешка на вратаря Чех и поведе чрез Джордан Аю.

Гостите от Лондон опитаха да се върнат в мача, но вместо това получиха трети гол във вратата си, като негов автор отново стана Сам Клукас, който засече отблизо подаване в наказателното поле. Това беше и крайният резултат в двубоя, който отдалечи Арсенал от битката за топ 4, но донесе успокоение за Суонзи.