5 гола за едно полувреме и Истанбул ББ отново поведе в Турция (видео)

Амбициозният тим на Истанбул ББ отново оглави класирането в турската Сюпер Лиг. В последен мач от 19-ия кръг съставът на Абдула Авджъ разгроми с 5:0 аутсайдера Карабюкспор и вече има с точка повече от Галатасарай. Гостите пък останаха на дъното с едва 9 точки.

Всички голове в двубоя паднаха още до почивката. Стефано Наполеони откри резултата в 7-ата минута, а в 20-ата се разписа Гьокхан Инлер. После два гола отбеляза Един Виска, а Емануел Адебайор с красив прехвърлящ удар направи 5:0 в 43-ата минута.

Привлеченият от Барселона Арда Туран влезе като резерва след почивката.

Истанбул ББ е в серия от 4 поредни победи и събра 42 точки. Галатасарай е втори с 41, следват Фенербахче с 37 и Бешикташ с 36.