Победоносно завръщане за Тевес в Бока

Аржентинската звезда Карлос Тевес се завърна победоносно в третия си официален дебют за Бока Хуниорс. Идолът на "Ла Досе" изведе тима с капитанската лента срещу Колон при подновяването на местната Суперлига. Двубоят от 13-ия кръг на шампионата завърши 2:0 за генуезците, които увеличиха аванса си в първенство пред втория Сан Лоренцо на шест точки.

Победоносно завръщане за Тевес в Бока@@@Пълните трибуни на "Бомбонера" приветстваха своя любимец, който ще играе с №32, а на гърба му пише: Тевес, а не Карлитос(№10), както беше преди да замине за Китай. Бившият играч на Коринтинас, Уест Хам, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ювентус беше изключително активен от първата минута.

Победоносно завръщане за Тевес в Бока@@@Той пропусна да се разпише преди почивката, когато от отлична позиция стреля над вратата. Преди това Кристиан Павон взриви трибуните още в третата минута с четвъртото си попадение за сезона. Той бе изведен с пета от Боу. В средата на първата част вратарят на Бока Агустин Роси запази преднината на своя тим.

Карлос Тевес се отчете с асистенция в 65-ата минута, когато първо отне топката от противник, а след това изведе Нандес, който прехвърли гостуващия вратар за 2:0. Уругваецът има вече три попадения.

Победоносно завръщане за Тевес в Бока@@@Няколко минути по-късно поредното грубо нарушение срещу Тевес беше санкционирано с червен картон за Толедо. Въпреки това Бока не успя да вкара трети гол през последните 20 минути на двубоя, но 11-ият успех за сезона е много важен, тъй като идва преди гостуването на преследвача Сан Лоренцо.

Шампионът на Южна Америка от 2014 година стартира годината с поражение 0:2 от Талерес, като вече изостава на шест точки от Бока.
Победоносно завръщане за Тевес в Бока@@@Шампионите имат 33 точки, докато Сан Лоренцо остана с 27 точки. Трети е Унион Санта Фе с 25, докато Талерес и Уракан, който победи с 1:0 Ривър Плейт, са с актив от 24 точки. "Милионерите" пък се смъкнаха на 20-о място с актив от 15 точки, като имат четири поражения в последните си пет мача за първенство.