Дебютни голове измъкнаха Левски от нов малтийски резил

Отборът на Левски записа първо равенство в предсезонната си подготовка. "Сините" стигнаха до 2:2 срещу носителя на Купата и Суперкупата на Малта за 2017 година - Флориана, а проверката беше трета за българите. Играчите на столичани обаче бяха напът да запишат нов резил на националния стадион "Та'Али", след като губеха до 38-ата минута с два гола на Кабрал (12,27), но дебютните попадения за клуба на Холмар Ейолфсон (38) и Станислав Костов (67), измъкнаха тима от поражение. Както е известно, именно там играчите на Делио Роси загубиха с 0:3 от шампиона Хибърниънс в първата си проверка. Във втората си контрола 26-кратните шампиони на България победиха с 3:0 деветия в Австрия - Волфсбергер. Тогава главна роля на терена имаше отбелязалият два гола Жуниор Мапуку, който вече не е чест от Левски. Нападателят вчера напусна лагера, за са се присъедини към новия си китайски тим, който го чака в Япония, където голмайсторът ще мине първо медицински тестове.

Последните две нови попълнения Паулиньо и Ривалдиньо не взеха участие в мача. Първият е доста назад с подготовката, като вече тренира индивидуално, докато вторият се очаква тази вечер да пристигне в лагера на "сините" в Малта.

Най-добрият защитник на Първа лига за 2017 година и голмайстор на Левски в първенството за този сезон - Давид Яблонски също не игра в мача, тъй като има болки в адукторите. Антони Белмонт пък пропуска мача, тъй като е болен. Десният защитник Милош Цветкович, който пропусна първите два мача поради травма, започна от първата минута. За първи път сред титулярите на този лагер бяха Холмар Ейолфсон и Сержиу Буш. Интереснто е, че звездата Габриел Обертан беше изваден от 11-те на последното занимание сутринта, а на негово място се очакваше да играе младокът Станислав Иванов, който трябваше да бъде ляво крило в атака на столичани. Все пак италианецът реши да заложи на бившия футболист на Манчестър Юнайтед и Антонио Вутов по двете крила.

Първата опасност бе пред Божидар Митрев, който сбърка с изнасянето на топката, коженото кълбо попадна в Кабрал. Той стреля силно, а топката се отби в лятата греда.

В 12-ата минута Кабрал даде аванс на домакините, след като се възползва от грешка на Аймен Белаид и прати топката в мрежата на Митрев. Защитникът първо сбърка в изнасянето топката, а след това изпусна и нападателя.

Буш и Ейолфсон пропуснаха да изравнят в 21-ата минута. Румънецът стреля силно, стражът Апкан изби, след което беше блестящ и при добавката на исландския национал.

Кабрал удвои в 27-ата минута, след като засече центриране на бившия играч на Ювентус Микеле Паолучи. Преди това Милош Цветкович се подхлъзна и остави пространство за нападателя, а Белаид отново бе изпреварен от Кабрал.

Холмр Ейолфсон върна един гол в 39-ата минута. Гомес изпълни бързо фаул, като изведе Горанов, който намери бранителя в наказателното поле. Исландецът преодоля един бранител и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата. Това бе негово първо попадение с екипа на Левски.

Две минути по-късно Обертан влезе остро в краката на Вела, което доведе до меле между двата тима, но всичко завърши без инциденти.

Секунди преди края на първата част Митрев първо се размина с топката извън наказателното поле, но след това парира удара на Паолучи, който го беше преодолял на скорост секунди по-рано.

На почивката Делио Роси смени цели осем футболисти. Единствено Белаид, Ейолфсон и Прохазка останаха на терена, като първият бе преместен ляв защитник. Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Георги Ангелов, Нелуц Рошу, Илия Юруков, Жерсон Кабрал, Станислав Костов и Станислав Иванов, влязоха в игра.

Кабрал се включи много активно, като пробва удар отдалеч, който беше избит от вратаря. После стреля слабо с глава, а веднага след това пропусна да изравни, като вратарят Апкан спаси.

При първата си възможност след почивката Флориана можеше да вкара трети гол, но Паолучи не успя да се разпише на празната врата от много малък ъгъл.

Хубава акция на Рошу завърши с първи гол на Станислав Костов за Левски. Това се случи в 67-ата минута, когато нападателят стреля мощно от границата на наказателното поле и топката спря в мрежата за 2:2.

Играчите на Левски бяха по-активни и търсеха победата, но без да имат чисти положения. Малко преди края попадения на Паолучи и Рошу бяха отменени поради засада. Така двата тима завършиха наравно.

Роси обаче няма от какво да е доволен през първата част, когато тимът му беше бавен, нямаше идея какво иска да прави в схемата 4-3-3, а освен това с лекота допуска голове във своята врата. През втората част "сините" станаха по-активни, като заслужено стигнаха до равенството, показвайки характер и търсейки да играят по-бързо, нещо което се хареса на италианския треньор на отбора.

На втори февруари столичани излизат в четвъртата си проверка срещу Флоридсдорфер (Австрия), която отново ще се играе на "Та'Али".

Тогава Левски трябва да бъде в още по-сериозен състав, като вече на разположение може да са крилото Паулиньо, нападателят Ривалдиньо, халфът Фелипе Нашименто и левият защитник Афонсо Фигейредо.

ЛЕВСКИ - ФЛОРИАНА 2:2
0:1 Кабрал (12)
0:2 Кабрал (27)
1:2 Ейолфсон (39)
2:2 Костов (67)

ЛЕВСКИ (4-3-3): Божидар Митрев (46-Николай Кръстев), Милош Цветкович (46-Ивайло Найденов,), Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Иван Горанов (46-Георги Ангелов), Васил Панайотов (46-Нелуц Рошу), Жорди Гомес (46-Илия Юруков), Роман Прохазка, Габриел Обертан (46-Станислав Иванов), Антонио Вутов (46-Жерсон Кабрал), Сержиу Буш (46-Станислав Костов)