Головете на Бейли вече носят рекорди за Леверкузен

Байер (Леверкузен) ще посрещне и следващия кръг в Бундеслигата на второ място, а освен това може да се похвали и с нов клубен рекорд. Днес “аспирините” не дадоха никакъв шанс на Майнц 05, но го победиха само с 2:0 на “БайАрена”. Така тимът вече е вкарвал поне по един гол в последните си 25 срещи в германския елит.

Попадението за историята пак беше реализирано от Леон Бейли в 48-ата минута. Офанзивният футболист, когото медиите определиха за №1 на есента, вкара с красиво изпълнение и е автор на 13 от последните 31 гола на отбора.

В 68-ата минута Леверкузен стигна до дузпа, след като Джулио Донати задържа Кевин Фоланд, а Вендел беше точен от бялата точка.

Отборът от Майнц уцели само веднъж вратата на Бернд Лено и продължава да бъде точно над опасната зона. Прогнозите също не са добри, защото предстоят битки с Байерн (Мюнхен) и Хофенхайм.