Торо отнесе "вещиците" и продължава без загуба отпреди Коледа

Отборът на Торино продължава с добрите си игри в Серия "А". Футболистите на Валтер Мадзари удариха с 3:0 Беневенто в среща от 22-ия кръг на първенството. Така "биковете" продължават без поражение в италианския елит от средата на месец декември, когато паднаха у дома от лидера Наполи.

В третата минута Яго Фалке откри резултата с точен изстрел с глава. Това е девето попадение през сезона за испанеца, който се намира в страхотна форма. В 33-ата минута реферът Маурицио Мариани показа директен червен картон на вратаря Вид Белец. Мбайе Нианг пречеше на словенеца да вкара топката в игра, което изкара извън нерви стража и той изрита силно нападателя. В резултат на грозната случка наставникът на "вещиците" Роберто Де Дзерби трябваше да вади от игра халфа Филип Джуричич и да пуска на негово място вратаря Алберто Бриньоли.

Няколко минути по-късно обаче Нианг матира резервата с хубав изстрел отдясно. В последните секунди на първата част Джоел Оби направи добавка отблизо за 3:0, като ситуацията се разви на ръба на засадата. При 3:0 двубоят се доиграваше и така двата отбора вече мислят за следващите си изпитания, които не са леки. Беневенто приема Наполи, а Торо гостува на Сампдория.