Бивша надежда на Милан попари Интер в последната минута (видео)

Юношата на Милан Алберто Палоски зарадва пълните трибуни на стадион "Паоло Маца". Нападателят порази мрежата на Интер в последната минута от редовното време и донесе точката на борещия се за оцеляване в Серия "А" СПАЛ 2013. Двубоят завърши 1:1, което отдалечава още повече "нерадзурите" от челото. Тимът на Лучано Спалети е на 12 точки от върха.

Първото полувреме предложи слаб футбол и логично двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство. В 48-ата минута миланският гранд откри резултата с автогол на съперника. Бранителят Франческо Викари имаше малшанса да засече топката в собствената си врата и изглеждаше, че успехът ще отиде да сметката на фаворита. Последваха няколко пропуска в наказателното поле на домакините. Халфът Матиас Весино можеше да направи 2:0, но стреля над целта, а подобна участ имаше и капитанът Мауро Икарди, който не бе на обичайното си добро ниво.

В последната минута СПАЛ 2013 заформи разбъркване пред Самир Ханданович. Меко центриране отляво бе посрещнато с плонж от Палоски, който матира интеристите - 1:1. Това бе пети гол от началото на сезона на сметката на юношата на Милан.