Спортинг спечели с дузпи Купата на Лигата (видео)

В драматичен финал снощи Спортинг (Лисабон) се наложи с 5:4 след изпълнение на дузпи над Витория (Сетубал) и спечели Купата на Лигата в Португалия. В редовното време мачът завърши 1:1, като Гонсало Пасиенсия откри за Витория още в 4-ата минута, а Бас Дост изравни от дузпа в 80-ата.

Двубоят започна зле за Спортинг и тимът на Жорже Жезус допусна ранен гол. Преотстъпеният от Порто Пасиенсия се пребори за топкта пред наказателното поле и с премерен удар успя да изненада Руи Патрисио.

Защитата на Спортинг продължи да действа неориентирано и беше цяло чудо, че Витория не удвои преднината си до почивката. И през второто полувреме по-чистите полоения бяха пред вратата на гранда от Лисабон, но в 80-ата минута защитник на Витория изби с ръка топката пред голлинията и след наместа на системата VAR реферът назначи дузпа за Спортинг. Дост спокойно отбеляза за 1:1.

При дузпите единствения пропуск за тима от Сетубал направи Томаш Подставски, но той се оказа фатален. Вилиам Карвальо реализира последната дузпа за Спортинг и донесе трофея на "зелено-белите", които освен това си отмъстиха на Витория за загубените наскоро точки в Примейра лига.